איך טכנולוגיות ה-AI ו-VR ישפיעו על עולם התעסוקה?

הידעתם? שבעה מכל עשרה (70%) ארגונים ברחבי העולם כבר הטמיעו טכנולוגיות חדשות כמו AI ו-VR בתהליכי הגיוס שלהם, או לפחות מתכננים לעשות זאת ב-3 השנים הקרובות (מתוך סקר צפי התעסוקה שביצעה חברת ManpowerGroup בקרב כ-39,000 מעסיקים ואלפי מועמדים).

גל הטכנולוגיות החדשות הבא עלינו לטובה, ובייחוד הבינה המלאכותית, מגיע בתקופה של מחסור במיומנויות. אין ספק ששימוש אפקטיבי בטכנולוגיות הללו יכול לעזור לארגונים לשפר את סיכוייהם לגייס את הטאלנטים הנכונים, לנהל את כוח העבודה שלהם בצורה הטובה יותר וכן ליצור שפע של הזדמנויות חדשות – הן למועמדים והן למגייסים. אולם, רבים חוששים שאוטומציה מסוג זה תוביל לביטול של משרות רבות, משום שהטכנולוגיה משתלטת על העבודה שבעבר התבצעה על ידי בני אדם.

משרות שמחייבות יצירתיות, חשיבה ביקורתית, יכולת לפתרון בעיות מורכבות, כישורים בין-אישיים ובינה רגשית הן בעלות הסיכוי הקטן ביותר לעבור אוטומציה. כפי שראינו בעבר, חידושים טכנולוגיים תמיד מובילים ליצירה של תעשיות וענפים חדשים. טכנולוגיות חדשות גם מחייבות עובדים לרכוש ערכות כישורים חדשות על מנת שיוכלו להפיק מהן את המיטב.

אך אין זו סיבה לבהלה, מחקרים דווקא מראים שאימוץ של הטכנולוגיות החדשות דווקא הוביל לעלייה (!) בשיעור המשרות. טכנולוגיות חדשות אמנם עשויות לבטל את הצורך במשרות מסוימות, אבל הן יוצרות הזדמנויות חדשות לחלוטין.

לסיכומו של דבר, אין ספק שלטכנולוגיות החדשות יש פוטנציאל אדיר לשנות את כללי המשחק בכל הנוגע לגיוס עובדים, והרוב המוחלט כבר פועל להטמעתן.
אז באילו עוד היבטים טכנולוגיות ה-AI ו-VR ישנו את עולם העבודה? בואו לגלות >

נשמח לשמוע מכם, מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה

    צרו קשר