צפי התעסוקה לרבעון השני של 2023

סקר צפי התעסוקה של "ManpowerGroup" העולמית הוא הסקר המקיף והמתקדם ביותר מסוגו, ונחשב למדד כלכלי חשוב ברמה הגלובלית. צפי התעסוקה הוא סקר שמהווה עמוד תווך למקצוענים רבים ברחבי העולם מאז 1962 ועד היום. המקצועיות שלו מתבטאת במספר גורמים שאחראיים על ההצלחה לאורך השנים:

ייחודיות: גודל, היקף, וותק ותחום ההתמקדות של הסקר הופכים אותו ליחיד במינו בעולם, ללא מתחרים.

אובייקטיביות: הסקר נערך בקרב מדגם מייצג של מעסיקים מכל המדינות בטריטוריות הרלוונטיות.

ביסוס: הסקר מבוסס על ראיונות עם כ-39,000 מעסיקים במגזר הציבורי והפרטי ב-41 מדינות וטריטוריות, במטרה למדוד את מגמות התעסוקה הצפויות בכל רבעון.

התמקדות: זה למעלה משישה עשורים שהסקר מבוסס כולו על שאלה אחת בלבד: "מהם לדעתך השינויים הצפויים בהיקף הכולל של התעסוקה באזורך, בשלושת החודשים הקרובים (בסקר הנוכחי, עד סוף יוני 2023), בהשוואה לרבעון הנוכחי?"

נתונים משלנו

מעסיקים רבים בישראל צופים כי ברבעון השני של 2023 תהיה האצה בתהליכי גיוס, ומדווחים על צפי תעסוקה נטו של +19%, זאת על אף מצוקת הכישרונות בישראל שנמצאת בשיאה כבר 3 שנים ברציפות. במקביל, הביקוש לעובדים בעולם הדיגיטלי ממשיך להיות הגבוה ביותר בישראל – ארגונים בענף ההייטק והטכנולוגיה ממשיכים לדווח על הצפי האופטימי ביותר ואחריהם ענפי האנרגיה והשירותים הציבוריים, הפיננסים והנדל"ן.

תוכניות הגיוס הגבוהות ביותר הנן בקרב העסקים הזעירים עם גידול של 43% לעומת הרבעון הקודם, זאת לעומת העסקים הגדולים בהם תוכניות הגיוס נמוכות הרבה פחות, עם גידול של 12% בלבד. אם נשווה את צפי התעסוקה לפי אזורים בארץ, מעסיקים מדווחים כי בדרום ובירושלים נרשמה העלייה הגבוהה ביותר עם גידול של 24%. בצפון הארץ נרשמה ירידה משמעותית עם גידול של 3% בלבד – ירידה של 13% לעומת הרבעון הקודם. בדומה לנתון זה, גם העיר תל אביב נמצאת בירידה חדה של 20% בצפי התעסוקה לעומת הרבעון הקודם.

ענף הטכנולוגיה בצמיחה מתמדת

אחד הנתונים המבוססים ביותר בסקרים האחרונים של "צפי התעסוקה" מגיע משאלת תחום העיסוק הנחשק ביותר. תיראו מופתעים – ענף ההייטק והטכנולוגיה מככב במקום ה-1 כתחום העיסוק הנחשק ביותר. אחריו מגיעים תחום ההנדסה, מכירות ושיווק ותפעול ולוגיסטיקה. המקום ה-5 והאחרון הוא ענף הייצור.

מה קורה בשאר העולם, איך ייראה הרבעון הקרוב מבחינה תעסוקתית והטרנדים החמים לגיוס עובדים מחכים לך כאן ››

 

נשמח לשמוע מכם, מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה

    צרו קשר