דוד גוכברג

דויד גוחברג

דוד גוכברג

06.06.16

אני בוגר תואר בכימיה וחומרים. בסיום התואר עבדתי מספר חודשים בחברת תרופות עד שהחלטתי להפוך את התכנות ממשהו שנתקלתי בו בזמנו בתואר במסגרת קורסי מבוא למקצוע של ממש.

נתקלתי במודעה באינטרנט שהציעה הסבה לבוגרי תואר מדעי, קורס של חצי שנה שבסופו מקבלים הזדמנות להשתלב בתעשיית ההיי טק. כמו כל בן אדם רציונלי התמלאתי ספקות לגבי נכונות ההצהרות הללו. יצרתי קשר עם מספר אנשים שעברו את הקורס וכרגע עובדים, התרשמתי שמדובר בהכשרה רצינית. עשיתי חושבים עם עצמי כמה ימים והחלטתי ללכת על זה, מתוך אמונה ביכולות שלי והמחשבה שויתור על העניין ישאיר אותי עם ספק נצחי של what if. 

הזהירו אותי בהתחלה שמדובר בחצי שנה אינטנסיבית ושאין לי מה להשלות את עצמי שאצליח לעבוד או לעסוק בכל דבר אחר במקביל להכשרה, ואכן כך היה. פשוט אין דרך אחרת ללמוד כל כך הרבה נושאים בחצי שנה מבלי להשקיע המון המון זמן, גם כחלק מתרגולים בכיתה ובעיקר בעבודה עצמית בבית.

אבל בסופו של דבר זה משתלם. הרוב המוחלט מבוגרי התכנית עברו בהצלחה ראיונות והתחילו לעבוד מיד בסיום הקורס, כאשר אפילו היו כמה שהתחילו לפני מועד הסיום הרשמי של הקורס. השאר נמצאים בתהליכים מתקדמים אצל כמה חברות ואין לי ספק שהם יסגרו חוזה בקרוב.

גם אני התחלתי לא מזמן עבודה בתור מפתח בחברת תקשורת גדולה ובטוח שללא ההזדמנות שניתנה לי כאן, היה לי קשה מאוד עד בלתי אפשרי לצבור את כל הידע הזה באופן עצמאי בששה חודשים ולהגיע לרמת ביטחון כזו שאצליח להפגין ביצועים טובים בראיונות עבודה.

כמובן שזו רק תחילת הדרך ומהקורס הזה יוצאים בעיקר עם הרבה רעב ומוטיבציה ללמוד עוד ולהתפתח כל אחד בתחומו שכן הלמידה לא נפסקת לעולם, אבל אני חושב שהקורס הקנה לי כלים רבים להתמודד ולצלוח כל אתגר שיפגוש אותי בקריירה.

לסיכום אני רוצה לומר שהסבת מקצוע זה לא עניין פשוט. להגיע למסקנה שאתה סוגר פרק אחד בחיים שתפס כמה שנים משנותיך היפות ופותח דלת לעולם תוכן חדש לחלוטין זה לא עניין של מה בכך. יש צורך בהרבה משמעת עצמית, התמדה וכמובן אהבה להתמודדות עם קשיים ובעיות. סה”כ מדובר באחת ההחלטות הטובות שעשיתי, ואחרי חצי שנה שנראתה לי כמו עשר שנים והוציאה לי כמה שערות לבנות, אני יכול להגיד שזה היה שווה את זה :).

 

ggיגאל אלון 90, תל- אביב
gg 03-7641493
gg 03-5488083