איתמר כרמל

Itamar-Carmel

איתמר כרמל

09.03.15

כשסיימתי תואר ראשון במדעי המחשב באוניברסיטת ת”א, חשבתי שכל המשרות הנחשקות בהייטק יהיו פתוחות בפניי. הייתי בטוח שאעבור בקלילות כל ראיון עבודה בתחום בו רציתי לעבוד, אך לצערי התבדיתי מהר. גיליתי שקיים פער ענק בין החומר שרכשתי באקדמיה, לבין מה שמצופה ממני בתעשייה, פער שקש לגשר עליו ללא ניסיון מעשי.

ואז שמעתי על חברה בשם Experis Software. חברה שמתחייבת לסגור את הפער ואף יותר מכך – מבטיחה להוציא אותך אחרי קורס הכשרה, עם ידע שמקביל לשנתיים ואפילו יותר של ניסיון בשטח – וכך היה.

בתור בוגר מדעי המחשב, התלבטתי האם תוכנית Experis Kickstart היא באמת המקום בשבילי. אני מוכרח להודות שמשך ההכשרה והאינטנסיביות שלה הרתיעו אותי, זאת בנוסף לקורסים הבסיסיים שהרגשתי שאינני צריך.

בדיעבד התברר לי שהתהליך אותו עברתי ב-Experis Kickstart היה חשוב מאין כמוהו. גם ברמת ואיכות החומר הנלמד, גם בהבנת הטיפים והדגשים מאנשי תעשייה מקצועיים וגם תהליך הלמידה מטעויות של אחרים. גיליתי שהקורסים הבסיסיים היו חיוניים מאוד לצורך הנחת היסודות לחומר המתקדם שהגיע לאחר מכן, ולמעשה, משך התוכנית, לעומת כמות החומר הנלמד ומספר התרגולים – הוא קצר ויעיל.

כיום אני מחזיק במשרת מפתח בחברה מובילה (אלביט) ואני לא מרגיש שום פערי ידע או ניסיון משמעותיים בקרב חברי לקבוצה, ביניהם בעלי ותק של שנתיים ומעלה. את ההישג הזה אני זוקף לבחירה שלי להצטרף לתוכנית Experis Kickstart ולהכשרה המעמיקה שעברתי שם.

ggיגאל אלון 90, תל- אביב
gg 03-7641493
gg 03-5488083