חן בקר-קטן

חן בקר

04.07.17

בת 24, נשואה + 1 מקרית מוצקין, בוגרת תואר ראשון בביולוגיה (מעבדה רפואית ) בטכניון. במשך מספר חודשים חיפשתי עבודה בתחום שלמדתי ולא מצאתי את עצמי, היה חוסר התאמה בין הציפיות שלי לשוק העבודה. התחלתי לבחון אלטרנטיבות ואז ראיתי באינטרנט מודעה של אקספריס וזה יצר אצלי עניין. התייעצתי עם החברים האם זה יכול להתאים לי והחלטתי ללכת ליום המיונים. מי שהעביר לנו את יום המיונים הייתה מירי שעשתה זאת ברוח טובה, ענתה בנעימות לשאלות שעלו והוסיפה לבטחון שלנו. הרגשתי שהלך לי ממש טוב ומירי שכנעה אותי שאפשר ללמוד תכנות ולעשות שינוי גם עם ילד קטן בבית ואז גם גיליתי שאני שוב בהריון. מירי אמרה לי שגם היא אמא ל5 ילדים ומשלבת בהצלחה אימהות וקריירה.

הקורס היה מאוד אינטנסיבי אך גם מאוד מעניין ומאתגר. במשך חצי שנה התנתקתי מהכל והייתי חייבת תמיכה של בן הזוג והמשפחה. האנשים שמתאימים למסלול בעיניי זה לא רק אלה שרוצים להיות מתכנתים אלא גם כל מי שמחפש לעשות שינוי בקריירה ומוכן לשנות דפוסי חשיבה ואסטרטגיות לימוד. היום ברור לי ששינוי כזה לא ניתן לעשות לבד, הייתי חלק מכיתה מגובשת שכולנו עזרנו לכולנו . התפיסה המוטעית של אנשים שמתכנתים עובדים לבד היא כ”כ לא נכונה אין סיכוי שהייתי מצליחה לעבור את הקורס לבד וגם עבודה אח”כ כמתכנתת זה תמיד עבודה בצוות. כבר בקורס המנטורים מכוונים אותך לעבוד בצוות בפרויקטים משותפים ובודקים מה הייתה התרומה שלך והאם שיתפת  פעולה ונתת מקום לשותפים שלך. עוד דבר ששונה מכל מסגרת לימודית אחרת זה שאין פה עניין של תחרות ולהיות ראשון יש פה עניין של ללמוד ביחד ולהגיע להישגים מתוך שיתוף פעולה ועזרה.

כיום ושבוע לפני סוף הקורס ובהריון אני מתחילה לעבוד בחברה בטחונית גדולה וממליצה לכל מי שמחפש כיוון חדש לקריירה ותחום הפיתוח מעניין אותו להגיע לאקספריס.

ggיגאל אלון 90, תל- אביב
gg 03-7641493
gg 03-5488083