מיכאל שוב

%d7%aa%d7%9e%d7%95%d7%a0%d7%941

מיכאל שוב

01.12.16

סיימתי את התואר שלי בהנדסת תוכנה במכללת אפקה, וכל העבודות שהציעו לי היו בתחומי DEVOPS או QA. אף חברה לא הסכימה אפילו לראיין מפתח תוכנה בוגר מכללה וללא ניסיון. ואז סיפרו לי על אקספריס, על התוכנית שבה תוך 6 חודשים אני אוכל לצבור ניסיון דרוש למשרות פיתוח, ומקום עבודה לשנתיים אחרי.

ביום מיונים באקספריס הזהירו שיהיה מאוד קשה במהלך הקורס, אבל אמרתי לעצמי: אם בוגרי הנדסת חשמל יכולים (שאין להם רקע וידע ב C++), גם אני יכול. התחלתי את הקורס, וכמו שחשבתי הידע המקדים בשפות הנלמדות עזר, עדיין היה קשה כי היה צריך לכתוב כמויות קוד אדירות כל יום וכל סופ”ש.

המרצים היו מצוינים, לעומת רוב המרצים בתואר שלא ידעו להסביר ולענות על שאלות מעבר למצגת אותה הם מעבירים עשרות שנים, כל אחד מהמרצים באקספריס שולט באופן אבסולוטי בתכנים שאותם הוא מלמד. הם ידעו לענות על כל שאלה בנושא שעלתה לי במהלך ההרצאות. הם חידדו ולימדו אותי הרבה מעבר לידע שצברתי בתואר.

התקבלתי לחברת אורבוטק, עברתי ראיון קשה, שהיום אחרי חתימת חוזה, אני יכול להגיד חד משמעית שהידע שנרכש בתואר לא היה מספיק. כמו כן, אני רואה מסביבי חברים מהקבוצה שהגיעו לפני חצי שנה עם ידע מאוד מאוד מועט והגיעו לתוצאות מדהימות.

ggיגאל אלון 90, תל- אביב
gg 03-7641493
gg 03-5488083