המקצועות שיככבו בדרושים הייטק ב-2025

חזרה לרשימת המאמרים

מה משותף לחזאי מזג האוויר, הפורום העולמי לכלכלה ואישה מבוגרת עם כדור בדולח? לשלושתם יש את היכולת לדעת מה צופן לנו העתיד, חלקם מגיעים למסקנות מבוססות מחקרים מעמיקים, וחלקם פחות.

למי שלא מכיר, הפורום העולמי לכלכלה זאת עמותה הממוקמת בג’נבה, ועוקבת אחר נפתולי הכלכלה העולמית במשך 50 +- השנים האחרונות. כיאה לשוויצרים, הפורום ידוע בניטרליות שלו ומפרסם מעת לעת מאמרים מקיפים על טרנדים עסקיים, פוליטיים וכלכליים שונים – שעוזרים לעצב אג’נדות ודעות עולמיות.

לאחרונה פורסם המחקר הדו שנתי לגבי מקצועות העתיד בו השתתפו חברות הייטק רבות, בשילוב עם חוקרים וכלי ניתוח מתקדמים. התוצאה – מחקר ארוך ומקיף, שסוקר את הטרנדים קצרי וארוכי הטווח ואת ההשפעה של אימוץ הטכנולוגיות השונות על ידי עולם העבודה שבאים לידי ביטוי בכל מודעות דרושים הייטק שתמצאו.

וכדי שלא תצטרכו לצלול אל תוך 200 בערך עמודים, קיצרנו לכם את המחקר וחילצנו כמה תובנות מעניינות, או במילים אחרות – אלה הם המקצועות והכלים שהולכים לככב ב-5 השנים הקרובות.

אימוץ טכנולוגי

בשלוש השנים האחרונות אפשר לראות מגמת עלייה ברורה באימוץ טכנולוגיות חדישות בקרב ארגונים, והתחזית היא שהגרף ימשיך את מגמת העלייה.

הטכנולוגיות שמככבות בראש הרשימה הן מחשוב ענן וביג דאטה, ששולטות בענף הטכנולוגיות ונמצאות בביקוש מתמיד. המצטרפים החדשים מהשנה האחרונה ובחמש   שיבואו אחריה – אבטחת מידע וסייבר, שהופכות לרלוונטיות יותר ויותר בעידן ה-כל דיגיטלי שלנו, ואינטליגנציה מלאכותית, שמשמשת ככלי חובה אצל חברות שמביטות אל העתיד.

העלייה העקבית בטכנולוגיות האלה, מדגישה את העובדה שהן כאן כדי להישאר, ואפשר לראות כבר כיום דרישה הולכת וגוברת בסט מיומנויות שכולל אותן, יחד עם תפקידים חדשים שנתפרים על פי מידותיהן.

יכולות העתיד 2025

 

 

הסבת אקדמאים להייטק – ומה עם המכונות?

התערבות המכונות בעבודה האנושית היא נושא שמעורר עניין רב, עולה בישיבות ומופיע באסטרטגיות של ארגונים. מה שהתחיל כתסריט אימים על גבול האפוקליפסה, הפך לחשיבה על שינויי תפקידים, מקצועות ולימודים שיספקו סט מיומנויות חדש המותאם לשווקים העדכניים. מספיק להציץ על הסבת אקדמאים להייטק שמתרחשת במסות גדולות, כדי לקבל מושג על עתיד המשרות.

על פי הפורום לכלכלה, בעתיד הקרוב, 85 מיליון משרות יועברו לביצוע בידי המכונות, אך במקביל, יצוצו 97 מיליון משרות חדשות המותאמות לרוח התקופה הדיגיטלית ומשלבות בין מיומנויות של אנשים, מכונות ואלגוריתמים.

מתוך 85 מיליון המשרות הללו, המקצועות בהן צפויה ירידה בביקוש ובמקביל, החלפה של אנשים על ידי טכנלוגיות חדישות, הם בעיקר פקידי הזנת נתונים והקלדות, אדמיניסטרציה, שירותי משרד ורואי חשבון.

מקצועות שיוחלפו במכונות עד 2025

 

 

דרושים הייטק – 2025

המחקר שאמור לחזות את שוק העבודה ב-5 השנים הקרובות בוצע אמנם על ידי הפורום לכלכלה, אך אליהם הצטרפה גם לינקדאין, ענקית המינגלינג העסקי ופלטפורמת חיפושי העבודה, שרתמה את הכוח האדיר שלה כדי לנתח את אינספור מודעות הדרושים המתפרסמות בפלטפורמה שלה. החוקרים של לינקדאין, יחד עם צוות המחקר של הפורום, ניתחו את העלייה בביקוש בתחומים השונים ב-5 השנים האחרונות, יחד עם ניתוח הטכנולוגיות הקיימות וה”חמות” בתעשיות השונות, והרכיבו את נבחרת מקצועות העתיד:

דרושים הייטק 2025

התחזית של הפורום מתיישרת עם הקו הטכנולוגי בו נמצאת גם תעשיית ההייטק המקומית. במקביל לביקוש התמידי במפתחי Full Stack, אנחנו רואים את העלייה הגוברת בביקוש של מועמדים עם סט כלים מגוון שכולל בתוכו AI, Machine Learning וביג דאטה כבר כיום, ועל פי כל התחזיות, זה רק ילך ויגבר.

שינוי גדול ונוסף שבולט במחקר הוא נושא הגיוון. המקצועות הקיימים כיום בשוק, ואלה שמחכים לנו בעתיד הקרוב, דורשים וידרשו סט מיומנויות רחב יותר מהנדרש כיום מכל מועמד ועובד. את התוצאות של הלך הרוח הזה אנחנו רואים כבר היום בשטח, בהסבת אקדמאים להייטק תוך שימוש בידע שכבר רכשו מתחום אחר. עובדי המחר ידרשו להיות מיומנים במספר שפות תכנות שונות, להכיר טכנולוגיות מתקדמות וכמובן – להיות בעלי פרופיל אישיותי שיתרום לביצוע התפקיד על הצד הטוב ביותר, למען קידום החברה אל עבר המטרות שלה. כי בסופו של דבר, זה היתרון הגדול ביותר שלנו אל מול המכונות.

וכדי להיות מוכנים אל העתיד שבא עלינו לטובה, הקורסים שלנו מורכבים משפות התכנות וסט המיומנויות המתקדמים ביותר כיום בשוק העבודה.

הנה, תראו >>

מסלולי ההכשרה של Experis Academy

חזרה לרשימת המאמרים