להכיר את המקצוע – מפתח C/C++ & Python

חזרה לרשימת המאמרים

בעולם הפיתוח, שפות התכנות C/C++ & Python נשמעות בהרבה מסדרונות של החברות הטובות ביותר, ולא בכדי. מדובר בשפות תכנות פופולריות החיוניות במיוחד בתחומי האלגוריתמיקה ולמידת המכונה ונעשה בהן שימוש רחב במגוון תעשיות. אז איך הופכים למתכנתי פייתון או C++/C? ורגע לפני, מה בכלל אומרות לנו כל האותיות האלה?

Python – שפה פשוטה יחסית, ושימושית

שפת תכנות שהגיחה לאוויר העולם בשנת 1991 והאבא הרוחני (והביולוגי, אם אפשר להגדיר אותו כך) הוא הולנדי העונה לשם הקליט חידו ואן רוסום. השפה מתאפיינת בפשטות יחסית והיא מאפשרת להריץ אפליקציות באמצעות שורות קוד מעטות. היא צברה פופולריות רבה בשל פשטותה והיותה בקוד פתוח, ונעשה בה שימוש בכל מערכות ההפעלה והפלטפורמות.

פייתון היא שפה רב תכליתית ומאחוריה ישנה קהילה חזקה, ספריות מידע רבות והיא מעניקה גמישות רבה בשימוש בה. כיום השימוש העיקרי בפייתון נוגע לניתוח ועיבוד של נתונים, אך היא משמשת גם לפיתוח של אפליקציות, תוכנות, משחקי וידאו, פיתוח אתרי WEB ועוד.

מקור השם, אגב, הוא תוכנית הטלוויזיה החביבה על ממציא השפה, “הקרקס המעופף של מונתי פייתון”.

C++/C כאן, שם ובכל מקום

השפה הוותיקה פותחה בשנת 1983 ע”י מדען המחשבים הדני ביארן סטרוסטרופ במסגרת עבודתו במרכז הפיתוח של מעבדות בל. מטרתו הייתה לפתח שפה שתהיה מהירה ויעילה מקודמותיה באמצעות הרחבה לשפת התכנות C שנולדה גם היא במעבדות בל בשנת 1972.

היעילות הגבוהה שלה מאפשרת להתמודד עם עומס עבודה משמעותי ובזכותה היא שמרה על מעמדה כשפה מרכזית על אף גילה המופלג. היא נמצאת בכל תוכנה או חומרה, מערכות הפעלה, משולבת בפיתוח של שפות תכנות אחרות, מסדי נתונים גרפיקה ופיתוח משחקים ומיני סוגי מערוכת משולבות מחשב. כן, גם במיקרוגל שלכם, במזגן ובכרטיסי האשראי.

איך זה מרגיש להיות מפתח C/C++ & Python?

לא נפתיע אתכם. היום-יום של מפתח פייתון C ו-++C כולל ישיבה ממושכת מול המסך, רומן ארוך עם המקלדת ו…הבנתם. בשל היותן שפות תכנות שימושיות ושכיחות ביישומים רבים, צפויים לכם פרויקטים מעניינים ומגוונים. בין אם מדובר בחומרה או תוכנה, כמפתחי פייתון C ו-++C אתם יכולים לצפות למשימות מורכבות ולעבודה דינמית הכוללת שיתוף פעולה ועבודה בצוותים במסגרת השילוב של שפות אלה עם שפות תכנות אחרות.

השימוש הגובר בלמידת מכונה ו-AI ביישומים רבים, מחייב שימוש רב ומרכזי בפייתון ++C/C המספק לשפות אלה הווה (ועתיד) מזהיר. אפשר להעריך שהצורך במתכנתים בתחומים עשוי אף לעלות עם ההתקדמות הטכנולוגית הצפויה. בתור מתכנתים כאלה, ישנו סיכוי טוב שתרגישו לא רק חיוניים, אלה גם תוכלו להשפיע על האופן בו האנושות וה-AI יחיו זה לצד זה בעשורים הקרובים.

ואיך המשכורת?

השימושיות הגבוהה של פייתון C ו-++C גוזרת גם ביקוש גבוה למתכנתים. בעקבות כך, גם שכר המפתחים לשפות אלה הוא גבוה ביחס לשפות אחרות. כמו תמיד, הניסיון הוא משפיע עיקרי על גובה השכר.

מפתחי ++C/C יתחילו את דרכם המקצועית בשכר של 20-16 אלף ש”ח שיעלה עד ל-33 אלף ש”ח עם הניסיון ואף יותר מכך בתפקידים ניהוליים. מפתחי פייתון יזכו אפילו לשכר גבוה יותר בתחילת הדרך שיגיע עד ל-22 אלף ש”ח, ובהמשך לשכר דומה של מפתח ה-++C/C.

אז איך הופכים למפתחי Python ו-++C/C?

החדשות הטובות הן שלא חייבים לבחור בין פייתון לבין ++C/C, אפשר ללמוד את שתי השפות שיכולות להשלים זו את זה. השילוב בין השתיים יהפוך אתכם למתכנתי על מבוקשים בשוק בכלל ובתחומי עיבוד הנתונים, למידת המכונה וה-AI בפרט.

כמו תמיד, אפשר ללמוד לבד, אבל זה יכול לארוך זמן רב. מאוד.

דרך המלך לתפקיד ראשון מקצועי בהייטק היא במסגרת מסלולי הכשרה ממוקדים בשיטת ה-bootcamp. אצלנו תוכלו להיות מקצועני פייתון ו-++C/C, לפחות ברמה שהחברות השוות ירצו אתכם איתן, עם תוכנית הכשרה בת שישה חודשים, ללא עלות שבסופה יחכה לכם תפקיד. נשמע טוב? אפילו מידי? ההכשרה דורשת עבודה קשה, אבל העניין המקצועי והשכר בצידה.

אז למה אתם מחכים?

חזרה לרשימת המאמרים