הבוגרים שלנו ממליצים

הבוגרים שלנו ממליצים

הבוגרים שלנו ממליצים

אלי בריסקין

בוגר קורס CORE

שמי אלי בריסקין, ובשנת 2018 החלטתי לעשות הסבת מקצוע לאחר כמעט שני עשורים של קריירה בתחום כלכלה, שוק ההון, ראיית חשבון וניהול כספים.

מכיוון שרוב החברים שלי עובדים בתחום ההי טק (לרבות בתפקידים בכירים), התייעצתי איתם רבות לפני החלטה כה משמעותית. מיד עלתה אקספריס כאופציה עדיפה לביצוע המהלך ומכמה סיבות: ראשית, בגלל המודל העסקי של התוכנית בה כולם מרוויחים: התלמידים שמקבלים הכשרה מאוד איכותית בחינם, אקספריס שמרוויחה מהשמה של התלמידים בתום הלימודים, ותעשיה שמקבלת עובדים איכותיים, לאחר סינון ראשוני קפדני והכשרה עמוקה ותובענית. שנית, בגלל הרקורד של בוגרים איכותיים שהגיעו לתעשיה. שלישית, התוכנית של אקספריס התאימה לי יותר בגלל אינטרקציה גדולה יותר מול המנטורים, לעומת למידה עצמית.

מכיוון שהייתי בגיל מתקדם יחסית לשאר התלמידים בכיתה וכאחד שמחשבים זה היה בשבילי הקופסה הזאת שיש בה כפתור של כיבוי/הדלקה כשנתקלים בבעיה מסוימת ותו לא, הלימודים היו לי לא קלים ונדרשתי להשקעה מהותית – לרוב הייתי בין הנשארים האחרונים בכיתה לאחר תום הלימודים עד השעות המאוחרות ע”מ להכין שיעורי בית, וכמובן שנדרשתי להשקיע גם בסופ”שים ובחגים.

אבל בסופו של דבר זה השתלם: ה-readinessים המקצועיים ושל HR הכינו אותי בצורה מיטבית לראיון עבודה, ואני אומר ראיון – כי עברתי ראיון (מס’ סשנים) רק בחברה אחת – Vision Map (שנרכשה ע”י רפאל ועל בסיסה נפתחה שלוחת רפאל בת”א). אומנם המשרה הייתה בתחום של Automation QA ולא בפיתוח, אבל ככל שהתייעצתי עם המנטורים באקספריס, וחברים בתעשיה – הבנתי שמדובר בפיתוח לכל דבר, קיימת דרישה גוברת לעובדים בתחום, וגם השכר בהתאם. החלטתי, שמה שהכי חשוב עבורי בתום הלימודים זה שאקספריס תפתח עבורי צוהר/פתח לתעשיה ועליי להכניס לתוכו רגל כדי להתחיל לעבוד בתחום ולצבור את הניסיון הנדרש. עם הזמן, הבנתי שעבורי בשלב זה של החיים תחום ה- Automation QAמתאים יותר מאשר הפיתוח.

לפני שבוע התחלתי עבודה חדשה בחברת Finastra – חברה שלישית בגודלה בתחום ה-fintech. אני מקווה שאוכל לשלב עכשיו את הידע וניסיון מקריירה קודמת עם מקצוע חדש.

בראיה לאחור, אני יכול רק להגיד שזכיתי! זכיתי במנטורים מדהימים שהיו באקספריס, בין הטובים הקיימים בשוק שכל אחד תרם משהו אחר להפיכתי להייטקיסט: מוחמד זחאלקה, יגאל קויפמן ועוד. זכיתי בחגית פלץ שליוותה אותי מרגע שהתחלתי לעבוד ברפאל תחת התחייבות, דאגה להשמך העסקה לאחר תום ההתחייבות והייתה קשובה לכל בקשה ובעיה שהעליתי בפניה. זכיתי גם באיציק צור שידע לתת הכוונות ודגשים תוך כדי הכשרה, הכין אותי לראיון המקצועי, וכשהתבקשתי להביא ממליצים במעבר למשרה חדשה, שמח לעזור וכנראה שהמלצה שלו הייתה אחת הסיבות לכך שהחליטו לקלוט אותי ב-Finastra.

אני מודה לאקספריס ועובדיה על כל הדרך שעשו יחד איתי ומאחל לכולם, כולל לתלמידים חדשים, הצלחה בהמשך הדרך.